Останнє оновлення: 20:22 середа, 21 жовтня
Запитання - відоповідь
Ви знаходитесь: Економіка / Чернігів / Як захистити права дитини при відчуженні житла?
Як захистити права дитини при відчуженні житла?

Як захистити права дитини при відчуженні житла?

«Ми з чоловіком та 6-літньою донькою проживаємо та зареєстровані в квартирі, яка належить моїй матері.

Мама хоче подарувати мені цю квартиру, але я чула, що якщо у квартирі «прописана» дитина, то треба питати дозволу на це в органі опіки.

Але навіщо? Це ж не я дарую, а моя мама мені.

Людмила, Чернігів».

На це запитання відповідає приватний нотаріус Чернігівського міського нотаріального округу Ольга Прокоф’єва:

-Так, дійсно, Людмило, у вашому випадку для дарування мамою вам квартири, у якій зареєстроване місце проживання вашої малолітньої дитини («прописана дитина»), необхідний дозвіл органу опіки та піклування на укладення договору дарування квартири, право користування якою має малолітня дитина.

Це є одним із обов’язкових документів, які потрібно буде надати нотаріусу для посвідчення ним договору дарування квартири.

Нотаріус вимагає, а орган опіки та піклування надає дозвіл на відчуження (дарування, купівлю-продаж, міну, передачу в іпотеку тощо) нерухомого майна, яке є житловим.

Як правило це житловий будинок чи квартира, якщо у такому об’єкті нерухомого майна зареєстровані неповнолітні діти або у разі, якщо продається будинок чи квартира, які повністю або у відповідній частці належать дитині.

Вимога щодо отримання дозволу органу опіки та піклування на укладення договорів щодо нерухомого майна, право користування яким мають неповнолітні діти, встановлена в статті 12 Закону України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей» і направлена на захист дитини від позбавлення її житла, на запобігання дитячої безпритульності.

І хоча у вашому випадку є, нібито, зрозумілим той факт, що права дитини на користування квартирою не порушуються і, навіть, навпаки покращуються, оскільки власником квартири станете ви, проте, вимога закону є, і її необхідно дотримуватися.

Тож вашій матері необхідно звернутися із відповідною заявою до органу опіки та піклування за місцезнаходженням квартири (у Чернігові це Деснянська або Новозаводська районна у місті Чернігові рада) та отримати дозвіл на дарування квартири.

Цією публікацієюСвобода.ФМ - започаткувала рубрику «Запитання – відповідь». Фахівці у різних сферах відповідатимуть на ваші запитання.

Коментарі (1)

Сергей, Артюх | 2017-01-23 12:10

Запитайте у судді Бородавкіної, можливо їй бігову дорожку в якості хабаря надати?
закрити

Додати коментар:

SVOBODA.FM - LIVE!
Listen on Online Radio Box! SVOBODA.FM

Архів прямих трансляцій на YouTube: YouTube.com/holovatenko

SVOBODA.FM на Apple Podcasts

Реклама на сайті SVOBODA.FM
Фотоновини

  Чернігівщина долучилася до Всеукраїнської акції «Озеленення України: 1 мільйон дерев за 24 години»

SVOBODA.FM