Останнє оновлення: 09:51 вівторок, 4 листопада
Хай їм грець! Політикам!
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Заклики на барикади. Після шашликів Рудьковського

Заклики на барикади. Після шашликів Рудьковського

Першотравень 2007 зі снігомЛише 350 чоловік – прихильники комуністів та соціалістів  - взяли участь у мітингу з нагоди 1 Травня на Красній площі у Чернігові. Але за гарячковістю звинувачень    цей мітинг діаметрально відрізнявся від сонячного  Першотравня-2006.

Спогад про полководця-мера

1 Травня-2007 не йде ні в які порівняння з минулорічним  шоу та демонстрацією, які влаштував тодішній короткостроковий мер Чернігова Микола Рудьковський. Тоді на його добровільно – примусовий заклик відізвалися майже всі підприємства, заклади і організації Чернігова. Чисельність демонстрантів становила близько 50 тисяч, хоча на мітинг тоді залишилось не більше 2 тисяч.

Минулого року керівник обласної організації КПУ Володимир   Лещенко назвав тих учасників демонстрації рабами буржуазної влади, а соціалістів – зрадниками.

Пройшов лише рік, «зрадники» стали друзями. КПУ та СПУ знову разом і на цьому мітингу спільно кляли «любих друзів», Президента і опозицію та прославляли дії коаліції та уряду.

«Закаляйся, как сталь»

Найбільше розвеселив перед початком мітингу «масовик-затійник», який шикував людей на Красній площі. З усіх потужних динаміків лунало:

- Вы все поняли меня!? Рассредоточились с флагами среди участников митинга!  И все – лицом к трибуне, на которой я нахожусь. Никому не перемещаться в район трибуны. Развернули, подняли лозунги, флаги! Вот читаю «Фашизм в Украине не пройдет». Правильно! Сейчас подойдут наши товарищи, которые возлагали цветы, и мы начнем. А пока вы настраивайтесь!

І тут, на собачому холоді вдарив бравий радянський марш:

«…Ты не бойся ни жары и ни холода – закаляйся, как сталь. Физкульт ура! Физкульт ура-ура-ура! Будь готов!… Каждый может стать моложе, если ветра веселого хлебнуть…»

Після цих слів всі сумніви розвіялися. Стало зрозуміло, що більшість сюди прийшла за еліксиром молодості і здоров’я. Автор цих рядків переконався на власній шкуріJ і теж захотів помолодіти.

Привіт Білорусії

Але далі пішло про політику. Знову мовою оригіналу. Володимир Лещенко:

- Не смотря на то, что в Минске выпал снежный покров 5-7 сантиметров, но люди в Белоруссии вышли на праздник. Потому что люди в Белоруссии живут по-человечески.

Так, подумалося, спробували б вони не вийти, як у нас.

Вигулькнуло сонечко і Лещенко далі вдихав тепло і надію в людей:

- К власти на Украине пришло правительство, которое  немножко навело порядок в государстве.

Але тут найшла темна снігова хмара:

- А сейчас помаранчевые реваншисты опять рвутся к власти.

Ангел від влади

Виступ секретаря Чернігівської міської ради Віталія Гольця був на цьому фоні просто верхом толерантності. Здавалося, ангел спустився з небес і по-батьківськи  обгорнув усіх присутніх своїми теплими крилами:

- Хочеться побажати, щоб солідарність відчувалася не лише 1 Травня, а цілий рік! Хочеться побажати, щоб ми (?) мали не тільки європейські ціни, а й європейські зарплати і пенсії. Хочеться побажати, щоб ми всі об’єдналися зади кращого життя всіх нас.

Кого ж саме має на увазі  Голець під словами «всіх нас». Може українців? На жаль, не уточнив. Але насамкінець привітав усіх зі святом від імені міської ради та влади і побажав здоров’я, натхнення і впевненості, що спільно ми зробимо життя кращим.

Кому? Знов-таки не уточнив.

Льодовиковий період і мамонти

Коли  депутат міськради Петрущенков зачитував резолюцію мітингу, знялася справжня сніжна буря:

-Объединенная оппозиция пошла на измену народу. По указке своих заокеанских господ… Пошли на антиконституционные действия… Установление фашистско-националистической диктатуры… Кровопролитием, расколом и потерей национального суверенитета…

Сніг і вітер! В атмосфері запахло льодовиковим періодом. Мамонти, здається уже воскресли.

- Первое. Решительно осуждаем действия путчистов!

Вай, вай, виявляється, в Україні путч!

Далі резолюція просила Президента негайно піти у відставку. А потім лунав ультиматум, як на полі бою. Наче у нас уже громадянська війна і в матюкальник лунає останнє попередження:

- Мы предупреждаем заговорщиков, что попытки установления национал-фашистской диктатуры встретят сопротивление народа, который, в соответствии с всеобщей Декларацией прав человека имеет право противодействовать узурпации власти…

Вибачте, пане генерале. Дозвольте поцікавитися, а з якого саме боку нам загрожує фашистська диктатура? На одному мітингу кричать – звідти , а на іншому – з протилежного боку. 

Можливо, справа усе ж  у поводирях, які нацьковують, мов собак, одне на одного. А ви, люди, гавкайте?

Товариш Мігель кличе

Товариш Мігель (він же Петрущенков – керівник міських комуністів), який має досвід радянських військових операцій за кордоном, зачитував резолюцію далі:

- Мы осуждаем деятельность председателя областной государственной администрации Лаврика и председателя областного совета Романовой за поддержку антиконституционных действий Президента Украины Виктора Ющенко.

Так-так, товариш Мігель, так хто тут у нас закликає саботувати закону владу? Хто закликає до хаосу і нової революції в 90-річчя Великого Жовтня? І хто тут у нас «заговорщики и подстрекатели», які  так і «прагнуть» стабільності? А раптом домовляться  Ющенко і Янукович, як і повинно бути в цивілізованій країні?

- Мы призываем органы местной государственной власти, самоуправления, соотечественников, служащих армии, милиции, Службы безопасности неукоснительно соблюдать верность Конституции и закону и не идти на поводу политических авантюристов!

Саме так, товаришу Мігель-Петрущенков. Досить переворотів.

Ху, наче на поле бою занесло. Кулі свистять. Вітер свище.

Правда, комуністи, нарешті змилостивились над бабусями і дідусями та сказали, що холодно і розпустили всіх по домівках.

Рудьковський ікається

 Правду казав Рудьковський рік назад:

- Моє  мерство ви будете пам’ятати, як найсвітліші дні в історії Чернігова.

Не знаю, як там щодо найсвітліших, а тепло було. Соціалісти на чолі з ним за Десну поїхали шашлики смажити і купатися. Це на всіх телеканалах показували. То було краще, ніж заклики товариша Мігеля на барикади…

До теми:

Коментарі (19)

уна-унсо(скрипаль) | 2007-08-12 12:42

Це я облив вас бiлою фарбою!Як не будете гнати на Ясенчука!...

Костян | 2007-05-05 22:55

abc

++

Подобным вам позиция социалистов и коммунтистов не нравится чисто на рефлекторном уровне, как у собачек Павлова, услышал слово коммунист- потекла слюна.

и не надо тут использовать схоластику..

abc | 2007-05-05 07:04

Позиція соціалістів і комуністів мені не подобається. Хтось інший повинен турбуватися про зростання виробництва, наповнення бюджету, розумні правовідносини у державі...

А вони як завжди, прагнуть ділити, критикувати і протестувати. Певним чином розумію Наталию, бо там, де треба працювати мізками і совістю, соціал-комуністи діють демагогією і злобою.

Костяну. Читать очень внимательн | 2007-05-03 15:23

У Києві комуністи влаштували мітинг з прапорами та поклали квіти Леніну. Москва: комуністи теж щось там поклали на пам’ятник вождю світового пролетаріату. Опозиція постояла з портретами Політковської.



Туреччина: бої з поліцією, сльозогінний газ, бронетехніка на вулицях, 600 заарештованих. Німеччина: вуличні бійки з поліцією, гумові кийки, яскраво-червоні «ірокези» трудящих, півсотні затриманих.



Коли я був маленьким, а Союз – Радянським, новини за перше травня мало відрізнялись від нинішніх. Але тоді різниця в традиціях святкування Дня Праці була зрозумілою. Ми жили в країні диктатури пролетаріату, вони – у загниваючому капіталізмі. Ми відзначали перемогу праці, вони – ще боролися. Згодом з’ясувалося, що то був не капіталізм, а демократія. І диктатура не пролетаріату, а КПСС.



Багато що змінилось з тих пір. І саме нашим робітникам не завадило б поборотися за свої права. А права і соціальний захист їхніх, західних, робітників став для нас недосяжним. Але першотравневі новини не змінились. У Європі продовжують боротися за права, в «совкє» продовжують покладати квіти і садовити картоплю на 5 сотках землі, непридатної для сільськогосподарського використання.



http://bratstvo.info/bratstvo-text-7583.html

Николай | 2007-05-03 15:18

"1 мая - день солидарности трудящихся (наемных работников) и митинг посвящен именно этому дню, а не столь любимым и приносящим вам доход выборам.." - Костян, а на кой тогда организаторы митинга расхваливают "министров-капиталистов"?

"Капиталисты, которых вы безусловно представляете объеденены и четко знают свои интересы.." - Да что ты говоришь?)) А чьи интересы представляет ПР? А кто такие "социалисты" Рудьковский, Бойко, Деркач?

"Вы же пудрите мозги наемным работникам прикрываясь вывеской "общественной организации".." - рад, что рупору наемных рабочих какая-то там общественная организация мозги не запудрит!)) Пусть ему лучше хозяева жизни лапшу на уши вешают.

Киевлянин | 2007-05-03 01:07

ОПОРА популярнее Рудьковского ? !

А.Вербицкий | 2007-05-02 20:37

Стосовно позиції та планів - пропоную припинити дискусію та ваші роздуми - коментарі на ВВ не місце для цього, як мені здається.

Та і ви навряд чи готові говорити конструктивно - ось в офіс вас запрошували вже разів 10, а ви не хочете. Тому, очевидно, що вам правда насправді нецікава - ви вже зробили свої "висновки" і хочете максимально їх поширити.

Стосовно того, чи ведуть вибори до згоди. Це може бути першим кроком до неї. Так, може і не бути. Але це шанс. Без виборів не буде і шансу.

Шанс почати з чистого аркуша.

Костян | 2007-05-02 20:28

А.Вербицкий

+++

Вы перепутали,

мне (и наверное многим) неинтересна ваша декларируемая позиция- мне интересен ваш, так сказать, интерес..

Ведь даже у "Союза меча и орала" декларируемая позиция была очень благородна и заключалась в помощи беспризорным детям..

А древние не зря говорили- ищи кому выгодно и суди по действиям, а не словам..

Вся же эта свистопляска с указами и выборами- полнейший деструктив направленный на развал страны под названием Украина..

 ЗЫ Если вы знакомы со средневековой философией, вы должны знать трактат "Государь".

В нем автор говорит, что основополагающими приниципами любого государства есть принцип "согласие и сила".. Ведут ли выборы к согласию? Сомневаюсь...

А.Вербицкий | 2007-05-02 18:39

Шановний "Костян". Розвеселили. Ви очевидно не дуже розбираєтеся в принципах роботи громадських організацій. В тому числі, ГМ ОПОРА тому висловлюєте свої версії. Я вас страшно розчарую - ви глибоко помиляетеся. Колись мій колега Слава Кузьменко запрошував вас зайти до нас в офіс і познайомитися. Ми б розвіяли ваші стереотипи, трошки поспілкувалися.

Ну, ось у вас не вистачило часу і ви веселите читачів ВВ. Гарно виходить.

але, такий потенціал пропадає!!! прикро.

Ось ви казали, що позиція ОПОРИ нікого не цікавить, а ось по коментарях бачу, що ви дуже уважно слідкуєте. Ось, навіть в цьому матеріалі жодного слова про Мережу не було, а ви аж два коментаря написали...

Успіхів вам!!!

Костян | 2007-05-02 15:07

активист ОПОРЫ

+++

Для вас не помнящих и нечтящих собственой истории а ценящих только денежные знаки с американскими президентами напомню-

1 мая - день солидарности трудящихся (наемных работников) и митинг посвящен именно этому дню, а не столь любимым и приносящим вам доход выборам..

Капиталисты, которых вы безусловно представляете объеденены и четко знают свои интересы..

Вы же пудрите мозги наемным работникам прикрываясь вывеской "общественной организации"..

Дай бог, что бы вы это делали неосознано- это как то прощало бы вас (что возмешь с заблудшей овечки).. Но если вы это делаете исключительно за деньги и ваш ум полностью съел вашу совесть- гореть вам в аду...

Андрей | 2007-05-02 12:09

И вообще пора всех противников демократии выжечь каленым железом:-)

Цікавий | 2007-05-02 11:56

А Ясенчук цього разу нічого не натворив?

Юрий | 2007-05-02 11:39

Согласен с Ломако. 1-май они отмечали всегда. Но резолюции и заявы - ближе к выборам и политике, чем к солидарности трудящих

"Костян", активист ОПОРЫ | 2007-05-02 11:35

Интересует или не интересует кого-то позиция решаешь не ты. ОПОРА безусловно единственная организация, которая не молчит в этой ситуации, а смело показывает свою позицию, хоть она много кому не нравиться и может помешать отношениям с некоторыми фондами.

Костя М.

Sirko | 2007-05-02 10:16

Вот же блин! Я так расстроен тем, что нет ни одного комментария к музыкальному материалу в этой же колонке. зато все живо кинулись обсуждать политику. Да еще и демонстируя свою ненависть к старикам. Типа того картавенького большевичка Луценка, который влезши на броневик "самообороны" называет стариком мохом.

Anatoliy | 2007-05-02 09:20

Да когда мы будем ... краснопузых?

Костян | 2007-05-02 07:57

Олександр Ломако

++++

Можешь вважать, что хочешь..

Ваша позиция никого не волнует..



Наталия | 2007-05-01 20:34

ГОСПОДИ! Как же я их НЕНАВИЖУ...

Олександр Ломако | 2007-05-01 19:45

Громадянська мережа ОПОРА закликає вважати цей мітинг початком політичної агітації та передвиборчої кампанії КПУ та СПУ в Чернігові. Адже виборчий процес уже розпочався, а указ Президента являється чинним та обов’язковим для виконання на всій території України.



Громадянська мережа ОПОРА вважає винними в політичній кризі всі політичні сили.Ми не можемо не привітати учасників мітингу зі святом, яке вони відзначали та з початком цими партіями передвиборчої кампанії.
закрити