Останнє оновлення: 11:12 середа, 15 січня
Листи наших читачів
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Місто гендиликів, убитих тролейбусів і сміття
Місто гендиликів, убитих тролейбусів і сміття

Місто гендиликів, убитих тролейбусів і сміття

Замість зеленої історичної реліквії на зачарованій Десні

Свята принесли, на жаль, чергове розчарування. Міські чиновники вкотре повернулися до людей спиною і зелений в минулому сквер Воїнів-афганців перетворився на будмайданчик.

Навіщо? Хіба місту бракує ганделиків і крамниць? Чернігівців не просто «забули» спитати про доцільність будівництва, їх в черговий раз ошукали пройдисвіти з ошатної кам’яниці на Магістратській.

Магістратська розчарувала

Влада схиляється до оригінальної, проте неприйнятної для здорового глузду концепції містобудування – за рахунок зелених зон. Не сховалися від хижого чиновницького ока Кордівка та скверик біля проспекту Перемоги,107. Пригадаймо, як ініціатори будівництва на Савчука врахували думку громадськості та результати екологічної експертизи.

Тоді заступник міського голови О.В.Сердюк так силувався замилити нам очі, що перехитрив самого себе, називаючи майбутню дорогу то такою, що «розвантажить центр міста від транзитного транспорту» і «зможе пропустити весь інтенсивний рух повз центральну частину міста», то «звичайною внутрішньорайонною вулицею, як і десятки інших в нашому місті».

Після цього він, вочевидь, збагнув, що ліпше мовчати, аніж компрометувати майбутнє будівництво своїм красномовством. І вже наступний проект затвердили тишком-нишком, а реалізували підступно, зненацька. Точнісінько, як Німеччина в сорок першому.

Удар руйнівної сокири горе-правителів сплюндрував бульвар на проспекті Миру. Тепер замість дерев на лисому майданчику стирчатимуть з землі скляні півсфери. Попри те, що перехрестя біля «Дружби» є одним із найзагазованіших у місті.

Чи бентежить це когось із владного Олімпу – тих, хто ставив особисті підписи під дозволом на знищення 20 красенів-каштанів? Аніскільки не бентежить і не турбує! Скоро вирубають дерева на Валу, а поряд зі Спаським собором зведуть 18-поверхову «свічку» – і теж скажуть, що ніяких порушень нема, ще й папірець під носа тицьнуть, ось, мовляв, все законно, згідно з генпланом.

Взагалі, нинішній генеральний план – це комплекс заходів зі знищення «легенів» Чернігова, його забудову хмарочосами та подальше перетворення на асфальтово-бетонне страховисько. Гадаю, його повне оприлюднення допоможе врятувати десятки дерев і дитячих майданчиків. Ті, хто його приймали і втілюють в життя – вандали.

Щоб нарешті втамувати будівельний запал депутатів та «команди Соколова», необхідно їх усіх відправити підсобниками на будмайданчик, попередньо позбавивши м’яких крісел на Магістратській,7. Тим паче, вони на суботниках довели, що з мітлами в руках працюють значно краще, ніж у власних кабінетах. Погляньмо, яких ще успіхів досягнули наші можновладці?

Гомель заткнув «команду Соколова»

У 2007 році ЧТУ отримало 2 нових тролейбуси та кілька маленьких автобусів «Еталон». Для порівняння: в Гомелі, який населяє 472тис. жителів, минулого року з’явилося 50 тролейбусів й автобусів великої місткості, цього року до них додасться 80.

В перерахунку на 298тис. мешканців Чернігова це 32 та 51 відповідно. В тролейбусах білоруського міста оголошують зупинки, а в 2007 році там відкрито новий тролейбусний маршрут. Цього року відкриють ще один. Сіверянам же годі й мріяти про такі блага…

Незважаючи на зростання кількості авто, перспектива спорудження підземних переходів на П’яти кутах і перехресті Седнівської, Проектної та 1 Травня залишається такою ж далекою, як Плеяди на нічному небі.

Жодних зрушень у справах із заміною старих каналізаційних труб, очищенням догниваючого Стрижня, капремонтом колектора, котрий загрожує будь-якої миті забруднити води Десни отруйними нечистотами, будівництвом сміттєпереробного заводу.

Щодо останнього, то сподівання мешканців Забарівки та Масанів в січні цього року розвіяв О.Соколов, заявивши, що старе звалище можна експлуатувати до 2020 – 2022 року! Дихайте, шановні…

1 Травня сіверська столиця зустріла з купами сміття на своїх нецентральних вулицях, що якнайкраще демонструє роботу комунальних служб. Зате зірка чернігівського телебачення В.Антошин чимало часу проводить в телестудії.

До речі, депутати також ухиляються від своїх обов’язків – відвідувань засідань. Під час сумнозвісного голосування за знищення 7,5га лісу були відсутніми 9 з 50, тобто 18% народних обранців!

Як бачимо, нинішня владна верхівка своїми діями лише шкодить довкіллю (а, отже, й нашому здоров’ю) та спотворює центр міста.

Мер, його заступники та ще 50 дармоїдів, які зовсім недавно так палко говорили про порятунок Стрижня і розвиток туризму, своїм руйнівним правлінням назавжди вкопають дубовий хрест і тому, й іншому. Ви для цього їх обирали?

Коментарі (31)

Serhiy | 2008-05-26 11:17

АлексейНу, какой народ, такие и бояре. Кажется мы сами Соколова 2 раза выбрали? Видно первого раза нам было мало. Ну что ж, можно поздравить нашего мэра и всю его команду с удачной диверсионной операцией по уничтожению красоты нашего города. Вот мне интересно, почему раньше планировали парки, сады, площадки отдых и прочее? Мне честно жаль труд тех молодых (тогда ещё, в 60е-70е) специалистов, которые стремились город сделать лучше, красивее, уютнее. Вот что они сейчас чувствуют, наблюдая как уничтожается то, что делалось для людей?
Про наших властителей можно сказать одно - КОНЬКИ! ВАШЕ ПРИЗВАНИЕ - КОНЬКИ!
Давайте уж сравним Чернигов с Киевом. Там снова Черновецкого выбрали. Если у нас будут перевыборы мэра, то снова победит Соколов.

Сергій | 2008-05-26 08:30

Ілля
"В місцевих алкоголіків відібрали лавочку - ось це правильно."
Опа!
От вже не знав, що на лавочках сидять тільки алкоголіки! А мами з колясками, яких я бачу в парку - це галюцінації?

Сергій | 2008-05-26 08:27

Ілля
@Дуже хочу наадати автору, що треба висвітлювати інформацію об"єктивно, а не так як йому заманеться. Журналіст - це чесна беземоційна професія. Якщо Вам цей матеріал замовили, то на пішіть хто.@
Ось знову. "Ааа! Замовили!!"
А чому ви зробили висновок, що це журналіст писав?
Рекомендую ознайомитися зі ст. 34 Конституції, особливо абзацем другим.

Підказка | 2008-05-26 08:27

Ілля
Бачити скрізь привидів - це така суто чернігівська паранойя?
Придивіться уважно, ХТО це писав і ЩО це за матеріал. Новина, стаття чи може все-таки ЛИСТ із зворотньою адресою? Може людині, звичайному читачу, необов'язково бути журналістом, аби висловлювати свої думки? Може ліпше написати лист до редакції з альтернативною думкою, ніж бути чимось невдоволеним у коментарях?

Ілля | 2008-05-26 08:11

Дуже хочу наадати автору, що треба висвітлювати інформацію об"єктивно, а не так як йому заманеться. Журналіст - це чесна беземоційна професія. Якщо Вам цей матеріал замовили, то на пішіть хто.
Еволюція міста завжди сприймалася болісно, але в даному випадку я вважаю що абсурдні заклики "в дітей відібрали парк" мене не влаштовують. В місцевих алкоголіків відібрали лавочку - ось це правильно. на тому місці зведуть нові дерева. Тм, що зрубали - 30 років, а чому ви хочет усе й одразу - щоб нові дерева вже були великими?
Я підтримую, що на даний момент місцева влада не відповідає нашим сподіванням, але треба знати та намагатися розібратися в ситуації, а не тільки звинувачувати(це також стосовно ЧТУ)

конкретик | 2008-05-25 13:01

контретик
Сергій
Cергію
Можно долго рассуждать земельные аукционы плохо это или хорошо, искать панацею. Но нужно срочное лечение. Город болен, земля громады уменьшается подобно шагреневой коже. Нужно не критиковать, а вносить конкретные предложения.

123 вдогонку | 2008-05-25 12:06

КостянSirko | 2008-05-24 20:15
++
Эрроу- это сложно, проще так:
http://from-ua.com/voice/2e2c289cee2ee.html
Алексей
Вот это более по теме:
http://from-ua.com/voice/d41f68d1ca18c.html

123 | 2008-05-25 12:00

КостянSirko | 2008-05-24 20:15
++
Эрроу- это сложно, проще так:
http://from-ua.com/voice/2e2c289cee2ee.html
АлексейДа.... Точнее уже вряд-ли опишешь.
Точнее может и не скажешь. Да вот только выводы в той статье развернуты на 180 градусов. Это если с точки зрения здравого смысла подходить и если у человека хоть чуть-чуть работает логика.

Алексей | 2008-05-25 11:32

КостянSirko | 2008-05-24 20:15
++
Эрроу- это сложно, проще так:
http://from-ua.com/voice/2e2c289cee2ee.html
Да.... Точнее уже вряд-ли опишешь.

Oper | 2008-05-25 00:00

"НаказЫ меру Соколову".
Я тут пару своїх дописав:
Накази Соколову

Sirko | 2008-05-24 23:36

Костян
Статья впечатлила. Я тоже так думаю.
Но выбрал из статьи цитату о другом: «Оно писать без ошибок не умеет, но считает себя кем-то. Фото Лорак, такой же ***, над столом повесил…». Как раз сейчас смотрел выступление этой «***» на «Евровидении». Одета – как обычная эстрадная девка, поёт – как обычая эстрадная девка (то есть, ***). Украиной от неё и не пахло, хотя это, наверное, и не обязательно на «Евре». Пожалуй, *** получшее будет. Ближее к собственному народу. Пооригинальнее. Да и горлом поёт.

Костян | 2008-05-24 21:01

Sirko | 2008-05-24 20:15
++
Эрроу- это сложно, проще так:
http://from-ua.com/voice/2e2c289cee2ee.html

патріот | 2008-05-24 20:42

Місту потрібен господар. На жаль після розпаду Союза в місті він так і не появився. Дійсно місто сміття і розвалених тролейбусів.

Читач | 2008-05-24 20:39

Костян
Sirko
Демократія українського ґатунку - це безособова прихована диктатура, яка покладає відповідальність на підлеглого і на виконавця. Бо влада невизначена, неконкретна, знеособлена і безвідповідальна. Зрештою, це коли у безголової людинні винні руки, які роблять чи не роблять на власний розсуд. Думок немає, вони нічого не визначають, є лише рефлекси! Це коли на раба покладено обов"язок самого себе забезпечувати. При цьому раба підступно називають вільною людиною. Але чи вільна людина, коли голова забита виключно думками про ковбасу, чи то пак "про економіку"?
Справжню ж демократію, якщо ми такої прагнемо, потрібно починати з чесної диктатури. Тобто з того, хто скаже: "я є влада" і візьме відповідальність за все. Поки що беруть на себе не відповідальність, а землю, гроші і хабарі.

Sirko | 2008-05-24 20:15

Костян
Вам, как умному, советую найти в инете, может на сайте ТРИЗа, теорему Эрроу (Нобель 1972, а сама теорема ещё 1951). Согласно этой теореме - демократическую власть выбирают кухарки (почти по Ленину). У нас сейчас власть кухарок - от них много вытья, но мало дела.
Кстати, мэр Неаполя - хуже Соколова. Весь Неаполь завален горами муссора. Туризм пресёкся. Муссор сжигают прямо на улицах. Неапольская "власть кухарок" ничего не может сделать с мафией, которая запрещает строить мусороперерабатывающий завод. Всему своё время. Но нынешние времена для Украины, если власть кухарок продолжится, заложат основы плохого будущего. Сейчас нам нужна, согласно Эрроу, мягкая диктатура. Лет на ...надцать.

Читач | 2008-05-24 19:49

Читач
СергійПочему Чернигов сравнивают с Гомелем? Давайте сравним его с Вероной или Каннами - тоже между прочем небольшие города, Гомель сегодня - это уже заграница! В Гомеле бюджет в 5!!! раз больше чем у Чернигова, а троллейбусы (Минские между прочем) в город покупаются за государственный (в отличие от Чернигова, где за местный) бюджет, вот вам и вся арифметика!
Сколько можно навязывать нам на уши свою лапшу, что то такое было при Союзе - сравнивали показатели с 1913 годом?
А яким боком тут Канни і Верона? А може Нью-Йорк? Ще 18 років тому ми були в одній державі з потенційно однаковими стартовими можливостями. Але чомусь Гомель і тоді був охайнішим, і сметана в них була густішою, і шкільна форма більш приємних кольорів. Тільки не подумайте, що я про ковбасу за 2.20! Ні, Боже збав.
Добре, що на "ВВ" часто порівнюють з Гомелем, бо ця прірва між якістю життя з кожним роком збільшується. І до чого тут Ваш вираз, що Гомель - закордон? Так вибачте, і Чернігів для Гомеля - закордон. Ну і що? У зв"язку з цим питання.
1. Якщо у Гомеля населення 500 тисяч, а в Чернігові - 300, то чому наш бюджет аж у 5 разів менше? Що поганому танцюристу знов заважає?
2. Що заважає закуповувати тролейбуси Львівського заводу? Можливо, продавати тролейбусні проїзні і додатково барижничати на ПАЗіках комусь цікавіше? Тобто вигідніше для власної кишені розвалювати те, що є.
3. Зрештою, що заважає виступати із законодавчими ініціативами стосовно розвитку громадського транспорту у державі? Це тим захисникам міськради, хто зараз почне переводити стрілки.
Може видатися, що у Білорусі складніше зі свободою слова. Але треба розібратися, що таке свобода слова. І чи є свобода слова в Україні за умов тотальної економічної несвободи. Коли вільне слово затиснуте між шаленими грошима олігархів з одного боку і нероздержавними ЗМІ з іншого. Як за таких умов можливо існувати? "ВВ", розкажіть нарешті, хто і за скільки хотів Вас купити. І чи мед робити незалежний сайт в нашій області вже стільки років? Що воно взагалі дає? Думаю варто підняти цю тему не лише в коментарях. У Білорусі ж влада вибиває грунт з-під ніг радикальної опозиції не стільки якимись репресіями чи заборонами, а більше грамотною державною політикою у всіх сферах життя. Можна сказати, що влада в Білорусі є і виконує свою функцію. Тому критика влади просто непопулярна. І це абсолютно природньо.
І якщо казати про свободу ЗМІ, то її більше в Білорусі. Саме так. Навіть на ФМ 60% ефіру - для білоруських виконавців. У нас по-перше, стати мовником можна лише за великі дурні гроші. По-друге, репертуар ФМ визначає у нас зазвичай не закон чи громадський інтерес, а не завжди добрий смак власника радіостанції і швидке бажання видбити бабло за рахунок експлуатації дурних смаків публіки. Це стосується і газет, і ТБ.
Гадаю, варто всім замислитися стосовно того, куди ми рухаємося і за рахунок чого. Що ж стосується напрямку руху, то більше згадується байка про лебідя, рака і щуки.

Сергій | 2008-05-24 19:23

контретик
Сергій
"Открытые аукционы? - ха-ха-ха. ... Аукционы - Тендерная палата -2! "
Що, зачепило?
Яким дивом ціна Криворіжсталі виросла у шість (!!) разів?
Про землю у Чернігові що й говорити. Громада її втрачає взагалі безкоштовно.

Костян | 2008-05-24 18:24

Вы сравниваете Чернигов с Гомелем, а вы подумали есть ли у тамошних людей возможность так же свободно и общедоступно критиковать власть?
+++
Как точно подмечено..
Зато у нас есть право критиковать власть.
Перефразировав получается - у нищего и убогого всегда есть право - плюнуть или выругаться в след богатому.
А самое главное забыли самое существенное!
У нас в отличии от белорусов есть право пить, курить, мусорить и ездить без правил в общественных местах. Тоже очень существенное наше завоевание..
Правда что оставим следующим поколениям мы, а что они?
  Вот этот вопрос, в первую очередь, задавайте себе и другим..
  

Сергій | 2008-05-24 18:18

К автору
@Ведь депутаты и власть городская - это наше с Вами лицо. @
Ну что вы! Это совсем другая часть тела...
Чем думали, когда выбирали - то и получили.

К автору | 2008-05-24 17:55

А что Вы сделали для нашего города? Кроме того, что стенаете и ругаете власть?
Ведь депутаты и власть городская - это наше с Вами лицо. Все горожане свой выбор сделали еще 26 марта и 26 ноября 2006 года. Возможно нужно было по-другому выбирать.
И потом, хорошо там где нас нет. Вы сравниваете Чернигов с Гомелем, а вы подумали есть ли у тамошних людей возможность так же свободно и общедоступно критиковать власть?

Александр | 2008-05-24 17:45

Я особо не вмешиваюсь в дела нашего города, но скажу Вам, что и новые выборы, и иные способы не помогут до тех пор, пока органы не искоренят корупцию и взяточничество в Чернигове, но они в свою очередь очень сильно зависят от органов местной власти!!!

Игорь | 2008-05-24 17:12

Смысл статьи абсолютно понятен- нужно новые выборы в городе. Но самое обидное что так оно и есть.

Алексей | 2008-05-24 15:35

Ну, какой народ, такие и бояре. Кажется мы сами Соколова 2 раза выбрали? Видно первого раза нам было мало. Ну что ж, можно поздравить нашего мэра и всю его команду с удачной диверсионной операцией по уничтожению красоты нашего города. Вот мне интересно, почему раньше планировали парки, сады, площадки отдых и прочее? Мне честно жаль труд тех молодых (тогда ещё, в 60е-70е) специалистов, которые стремились город сделать лучше, красивее, уютнее. Вот что они сейчас чувствуют, наблюдая как уничтожается то, что делалось для людей?
Про наших властителей можно сказать одно - КОНЬКИ! ВАШЕ ПРИЗВАНИЕ - КОНЬКИ!

Грамотей | 2008-05-24 15:28

Вообще не понимаю зачем сегодня обсуждать строительство на Мегацентре, делать это нужно было два года назад, когда вопрос этот протянули силами таки оранжевой коалиции (БЮТ, социалисты, НУ), а опозиция (КПУ, региону, ПСПУ) как раз были против, об этом нужно говорить, а не о том что бы сейчас обсуждать протест прокурора, который то и написан только из за того что на это же место появились новые желающие, имеющие влияние на губернатора, вот и всё, а вы как шестёрки уже готовы у киевских рейдеров на подтанцовке плясать.

Сергій | 2008-05-24 15:14

контретик
Открытые аукционы? - ха-ха-ха. Только идиот может считать это панацеей. Мы уже пержили тендоры, когда вся тендорная палата находилась в приёмной одного из Народный депутатов от БЮТ, а все "взносы" по тендорам пропускались через сотни СПДшников в конечном итоге к этому же депутату - это знают все, кто сталкнулся с тендерами!
Аукционы - Тендерная палата -2! Весь закон принят лишь для того что бы создать структуру "контроля" за землёй по всей стране, а Юлечка будет из своего кабинета дёргать за ниточки кому земельку дать.
Кто то скажет что это враньё? - тогда ответте каким образом обласное земельное управление возглавил водитель!!! Ляшка?

Сергій | 2008-05-24 15:08

Читач
Почему Чернигов сравнивают с Гомелем? Давайте сравним его с Вероной или Каннами - тоже между прочем небольшие города, Гомель сегодня - это уже заграница! В Гомеле бюджет в 5!!! раз больше чем у Чернигова, а троллейбусы (Минские между прочем) в город покупаются за государственный (в отличие от Чернигова, где за местный) бюджет, вот вам и вся арифметика!
Сколько можно навязывать нам на уши свою лапшу, что то такое было при Союзе - сравнивали показатели с 1913 годом?

Олександр | 2008-05-24 13:36

Дякую за статтю.
Жаль місто. Просто в нас нема ні відповідальних чиновників, ні громадянського суспільства чим успішно і користаються перші.

контретик | 2008-05-24 13:27

Пока не будет открытых аукционов по застройке земельных участков в городе- будет дерибан земли. Зачем возиться с ветхим жильем (расселять, давать компенсации, сносить а потом строить)- вырубил сквер- и строй (только откатить депутатам не забудь).

Знавець | 2008-05-24 12:32

Андрей
Яка країна, такі й теракти. Яке телебачення, такі й зірки. Схиляюся перед здібностями Капустян з її продуктом дурити голови не лише рекламодавцям.

Читач | 2008-05-24 12:28

Дивлюся, на "ВВ" все частіше згадують Гомель. І небезпідставно, бо цікаво порівнювати. Коли хтось чи десь казав про Білорусь, то я завжди ставив собі питання. Або вони ще змушені пройти, що і ми? Або вони вже давно там, куди ми все ніяк? Чим далі, то більше схиляюся до другого варіанту.

Андрей | 2008-05-24 12:19

"""""Зате зірка чернігівського телебачення В.Антошин чимало часу проводить в телестудії.""""