Останнє оновлення: 17:00 понеділок, 1 березня
Топоніміка
Ви знаходитесь: Політика / Чернігів / Чи перейменують у Чернігові "радянські вулиці" до 20-річчя незалежності?

Чи перейменують у Чернігові "радянські вулиці" до 20-річчя незалежності?

Розгляд подання громадського оргкомітету стане перевіркою Чернігівської міської влади на український патріотизм

12 липня 2011 року Чернігівському міському голові Олександру Соколову передано подання від Чернігівського обласного громадського оргкомітету з відзначення 20-річчя Незалежності України за підписами його координаторів: голови обласної організації Української народної партії Володимира Ступака та обласної організації Всеукраїнської організації «Просвіта» імені Тараса Шевченка Василя Чепурного.

Громадський оргкомітет просить міського голову обласного центру розглянути і внести на сесію міської ради питання про перейменування та повернення історичних назв вулиць міста Чернігова.

Українська громадськість запропонувала перейменувати:

вулицю Воровського на вулицю Івана Мазепи;
вулицю 50 років ВЛКСМ на вулицю Героїв Крут;
вулицю Дзержинського на вулицю Олександра Довженка;
вулицю 50 років СРСР на вулицю Лазаря Барановича;
Оргкомітет просить повернути історичну назву вулиці Єлицької (поки що вул. Бєлінського).

Також запропоновано існуючу на околиці Чернігова вулицю Довженка перейменувати на провулок Олександра Довженка.

У довідках на українських діячів та історичну назву, які представлені до перейменування, автори констатували гострий дефіцит поваги з боку влади до славетних земляків та стародавньої історії Чернігова.

Водночас вони вказали на ганебність для Українського народу та його держави на 20-му році Незалежності існування назви вулиці Бєлінського. Цей російський діяч 19 сторіччя, який не має жодного відношення до Чернігівщини, був зухвалим українофобом.

Таким чином, розгляд подання Чернігівського обласного громадського оргкомітету з відзначення 20-річчя Незалежності України стане перевіркою влади на український державний патріотизм.

Чернігівський обласний громадський оргкомітет
з відзначення 20-річчя Незалежності України

Коментарі (12)

перехожий | 2011-07-14 20:47

Довідка для ВМ
Про "любов" Бєлінського до малоросів:
Він категорично заперечував право українського народу творити власну історію. Своє ставлення до цього питання В.Бєлiнський дуже чітко виклав у рецензiї на «Iсторiю Малороссiї» М. Маркевича, де пише буквально таке:
«Малоросiя нiколи не була державою, тому i iсторiї, в стислому значеннi цього слова, не мала. Iсторiя Малоросiї - це побiчна рiчка, що впадає у велику рiку росiйської iсторiї. Малоросiяни завжди були племенем i нiколи не були народом, а тим бiльше державою... Плем'я може мати тiльки народнi пiснi, але не може мати поетiв, великих поетiв мають тiльки великi народи... Живим доказом цiєї iстини є Гоголь, в його творах зустрiчаємо багато одвiчних українських елементiв, яких немає i не може бути в росiйськiй прозi, але хто ж називає його українським?»

добре | 2011-07-14 18:42

Іван Кампо
добре
Іван Кампо
Але ж поданні шановної ініціативної групи написано не так. Там сказано:
перейменувати ВУЛИЦЮ на ПРОВУЛОК. Тобто ще применшити. А про нову вулицю не сказано.

Іван Кампо | 2011-07-14 15:31

Іван Кампо
добре
Пояснюю: причина та, що що така постать, як славетний кінорежисер та письменник Олександр Довженко заслуговує аби вулиця на чсеть нього була у центрі міста, а не на околиці.
Крім того, треба перейменувати вулиці Комсомольська, Промислова, Індустріальна та прочая. Так само вулицю Лесі Українки перейменувати на провулок, а ім'ям видатної поетеси назвати вул. Бєлінського, наприклад.
Можна перейменувати й вул. Горького до-речі, за українофобство. У Москві ж перейменували вул. Богдана Хмельницького, то чого комплексувати?

добре | 2011-07-14 14:57

Іван Кампо
Іване, ну поясніть мені тоді - які причини перейминовувати вулицю на провулок??! Всі інші проблеми ми вже "порішали"? Оця одна лишилася?
  Назви 50 років СРСР і ВЛКСМ треба прибрати, не сперечаюсь. А от якими мають бути нові назви, слід добре подумати. Бо поки що справді пропонується радянська стилістика на новий лад.

коренная черниговчанка | 2011-07-14 13:56

приветствую любые проявления патриотизма, но только до тех пор, пока это ни становится методом пиара
ИМХО, ул. Мазепы и Елецкая - однозначно да
в остальном - может не спешить...а то во всем этом сквозит "выполним и перевыполним" к 20-летию...
  насчет Героев Крут - категорически против
конечно же не против этих бедных мальчиков
для меня эта тема ооочень не однозначна, не думаю, что эту трагедию уместно использовать для той пропаганды, которая идет последние годы и которая, к сожалению, в "лучших" традициях пропаганды коммунистической
  Я не знаю, зачем и кому это нужно
Кто послал их на смерть недрожавшей рукой
Только так беспощадно, так зло и ненужно
Опустили их в вечный покой
  (А. Вертинский, "То, что я должен сказать")
  Но в любом случае вопрос переименования улиц должны решать их жители. Вот если бы оргкомитет собрал подписи жителей улиц...да, это конечно несколько труднее, чем письмо написать меру))). Вот это точно было бы "перевіркою на патріотизм" для уважаемых координаторов оргкомитета. Давайте с себя начинать, господа.
  Провести общественные слушания по инициативе жителей теоретически можно, но практически - не выполнимо. Или по меньшей мере, требует ресурса, которым врядли кто-то располагает.

ВМ | 2011-07-14 11:56

Белинский :
Малороссия - страна поэтическая и оригинальная в высшей степени. Малороссияне одарены неподражаемым юмором; в жизни их простого народа так много человеческого, благородного. Тут имеют место все чувства, которыми высока натура человеческая. Любовь составляет
основную стихию жизни. Прибавьте к этому азиатское рыцарство, известное под именем удалого казачества; вспомните тревожную жизнь Малороссии, ее борьбу с католическою Польшею, и басурманским Крымом и Турциею, - и вы согласитесь, что трудно найти более обильного источника поэзии, как малороссийская жизнь.
Так что, называть Белинского украинофобом, думаю, не стоит.

Іван Кампо | 2011-07-14 10:45

Усі ці ниття про величезні кошти спростовуються тим фактом як використовуються бюджетні коштіи під час святкування всіляких сеньківок та початків вєлікої отєчественних та прочая. Там викдидаються мільйони, і нікому в чиновників спитати - кому те все потрібне? Або у якому стані, фінансування освіти, культури, медицини? А тут, бачите, дєнєжек стало жаль...

у кого-то много лишних денег? | 2011-07-14 09:13

Також запропоновано існуючу на околиці Чернігова вулицю Довженка перейменувати на провулок Олександра Довженка

Головатенкo, ул.Долорес Ибарурри | 2011-07-13 20:46

Игорь Грищенко
Согласен, экономика вопроса есть во всем. Одно дело - не хотим, другое - понимаем всю глубину происходящего...***)) и ищем пути решения. Главное - не допустить маразма нового))). Как живущий на улице с трудновоспроизводимым другими людьми адресом)) скажу, что переименовывать однозначно нужно. Это конечно если мы сами себя уважаем, рассуждаем о туризме и таком прочем. Скажите мне, ну кто поверит, что черниговцы сами себе интересны с такими названиями улиц?))
Я понимаю, была ул. Ленина - стал проспект Мира, пересекающийся с улицей Боевая))). Интересно? Конечно! Но недоразумение было исправлено - ул. Боевая на скорую руку была названа именем Героев Чернобыля. Тем более что еще один проспект з безликим, но задорным названием - пр. Победы у нас уже есть. Действительно, зачем населению с высоким уровнем пацифизма и конформизма такое сосредоточение "боевых" улиц на один населенный пункт?))) От пересечения Героев Чернобыля с пр. Мира повеяло такой долгожданной стабильностью, которая бывает известно где в наибольших количествах)).
Вот если еще предложение оргкомитета воплотится в "жисть", то улица Героев Крут (новострой 60-70-х, в котором героев Крут и в помине не было), плавно пересекая безликий по своему названию проспект Мира, трансформируется в "Героев Чернобыля"! Чем не бальзамирование украинского трагизма как вечного состояния души?!)) Кроме того, в обеих случаях (и Чернобыля, и Крут) вспоминаются слова классика: "Подвиг одного - всегда преступление другого".
Идем дальше. Переименование новостроя 70-х "50 лет СССР" (там я тоже жил и ходил в школу) на не имеющего к ней отношения Лазаря Барановича напоминает эпизод из произведения "Москва 2042" Войновича, когда проспект имени Первого тома Гениалиссимуса назвали Серафимовской аллеей. Т.е. если переименовывать, то по-нашенски - по-революционному. Чтобы потом задумываться и смеятся над смыслами. Уже после содеянного.
С чем можно согласиться - это с улицей Мазепы и Елецкой. Ничего не имею против Толстого, но именно эта улица должна по идее носить имя гетьмана хотя бы на отрезке от Коллегиума до Троицкого собора. Это было бы правильно.

Игорь Грищенко | 2011-07-13 19:43

идея, конечно хорошая, если бы не одно "но"...
почему-то "Чернігівський обласний громадський оргкомітет
 з відзначення 20-річчя Незалежності України" в своей информации не осветил экономическую сторону вопроса.
В свое время мне пришлось изучить ситуацию, и могу с уверенностью сказать, что каждое переименование - это стони тысяч гривен из карманов людей, которые живут на этих улицах. Возникает вопрос: готовы ли эти люди платить такую цену?
Естественно, вы спросите, за что такие деньги?
Перерегистрация у паспортиста у нас происходит "условно-бесплатно", поэтому о ней говорить не будем. Хотя убитое в очередях время и работа паспартистов чегото да стоят.
Больше всего не повезет владельцам автотранспорта. За перерегистрацию техпаспорта, которая в данном случае обязательна и определена законом, придется выложить кругленькую сумму. Конечно, можно ездить и с адресом "ул.Ленина", но в случае проверки ГАИ придется не только перерегестрировать ТС, но и штраф заплатить.
Не лучше ситуация и у предприятий, зарегистрированных на такой улице - придется переоформлять всю документацию, разрешительные документы, печати, штампы.
Список платежей можно продолжать: тут и таблички на домах, и информационно-справочные материалы и тд. и т.п.
Возникает вопрос: уместен ли в данном случае шантаж власти (по другому назвать нельзя) "перевіркою влади на український державний патріотизм" в городе, в котором большинство людей и без того находится в сложной экономической ситуации?
что же делать в сложившейся ситуации?
Скорее всего, те, кто выдвигает данную идею, должны просчитать экономическую сторону вопроса, определить источники финансирования и вынести вопрос на общественные слушания, как это предусмотрено Уставом Чернигоова. Неужели А.Соколов будет решать, как называться той или иной улице?
                                                                                                                                                                                                                                                            

Гіпоталамус | 2011-07-13 15:54

Це питання риторичне, враховуючи звідки керується нинішня влада. Або ці люди хочуть якось заявити про себе. Якщо цього не було зроблено протягом 2005-2010 рр., то вибачайте...

111 | 2011-07-13 15:50

А ще варто було б повернути кільком вулицям історичні назви, такі, як вул. Євгена Коновальця і вул. Симона Петлюри.
закрити