Последнее обновление: 15:41 пятница, 12 декабря
Загрузка...
Найкращі тести
Топоніміка
Чернігів: міліція чи «полиция»?

Чернігів: міліція чи «полиция»?

Майже рік тому, 1 березня 2011 року, в Російській Федерації міліція офіційно була перейменована в поліцію.

Міліція з пострадянських республік досі залишається тільки в Білорусі, Киргизії, Таджикістані, Узбекистані та Україні. Українська міліція діє відповідно до Закону України «Про міліцію» від 20 грудня 1990 року № 565-XII.

6 квітня 2011 року Президент України Указом № 383/2011 затвердив нове «Положення про Міністерство внутрішніх справ України».

В тексті цього Положення термін «міліція» зовсім не вживається.

Більш того, у пункті 7 цього Положення щодо назв структурних підрозділів вказується, що МВС України здійснює свої повноваження через «головні управління, управління МВС України в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, на транспорті, районні, районні в містах, міські управління (відділи), лінійні управління (відділи)».

Отже, структурні підрозділи МВС України, наприклад на Чернігівщині, повинні мати такі назви:

- Управління МВС України Чернігівської області;

- Чернігівський міський відділ МВС України Чернігівської області (в містах);

- Чернігівський районний відділ МВС України Чернігівської області (в районах);

- Новозаводський районний у місті Чернігові відділ МВС України Чернігівської області (район в місті).

Це, як кажуть, в теорії. На практиці в Чернігові досі маємо Деснянський та Новозаводський «відділ міліції Чернігівського міського відділу УМВС України Чернігівської області».

Більш того, ці назви не тільки на вивісках цих двох міліцейських установ, але вони ще й дублюються окремими вивісками російською мовою. Залишається тішитися, що «міліцію» російською мовою не перейменовано в «полицию».

До речі, в Чернігові досі не було модним дублювати вивіски на установах російською мовою. Це ж все ж таки додаткові кошти на їх виготовлення.

У зв’язку з цим 25 січня 2012 року автор звернувся з інформаційним запитом до Управління МВС України в Чернігівській.

Як повідомив перший заступник начальника Управління МВС України в Чернігівській області В.М. Костильов кількість, зміст та мова написання офіційних вивісок на установах, в яких розташовані підрозділи МВС України, визначається ст. 37 Закону УРСР «Про мови в Українській РСР», а саме: «офіційні назви державних, партійних, громадських органів, підприємств, установ і організацій утворюються і подаються українською мовою. З правого боку (або внизу) ці назви можуть подаватися в перекладі іншою мовою».

Можна лише втішатися, що чернігівські правоохоронці знають чинне законодавство України. Залишається тільки сподіватися, щоб вони дотримуватися його на практиці.

Комментарии (12)

Експерт | 2012-02-13 18:00

Алекс
Владимир
Може Владміру і усьо аднакава ін усех насо...ь, але себе чомусь, наприклад, він Срулем Срулевичем чи своїх дітей не називає та й іншим, мабуть, не радить цього робити.
Чомусь?

Владимир | 2012-02-12 23:37

Алекс
совершенно согласен...переименовывай или не переименовывай...Суть останется внутри.Ну переименовали у нас некоторые улицы ииии?????Что . город стал чище или социальные программы стали выполняться???Или милиция стала лучше у нас в городе работать!!???Вот то-то же господа...

Николай | 2012-02-11 03:34

МісцевийВзагалі навіщо в Чернігові крім міського відділення є ще два районні відділення?
Невже міське не має статус управління?
  До 1990 року не було міського взагалі, то створили, а районні ліквідували.
Але для чого знову створили два районних віддвлення.
А на кой в Чернигове вообще 2 района? Чинуш и депутанов плодить?

Місцевий | 2012-02-10 13:11

Взагалі навіщо в Чернігові крім міського відділення є ще два районні відділення?
Невже міське не має статус управління?
  До 1990 року не було міського взагалі, то створили, а районні ліквідували.
Але для чого знову створили два районних віддвлення.

двуязичіє | 2012-02-10 00:16

Вивіска на іноземній мові з"явилася коли в Чернігів приперлись "варяги" з "донецьких". Вони (донецькі) так виявляють турботу про російськомовних громадян, видно російськомовні бідолаги за рівнем інтелекту не в змозі прочитати "міліція" українською мовою.

Алекс | 2012-02-09 21:15

((((Отже, структурні підрозділи МВС України, наприклад на Чернігівщині, повинні мати такі назви:
- Управління МВС України Чернігівської області;
- Чернігівський міський відділ МВС України Чернігівської області (в містах
)))) .... Хочу уточнити автору, що не " Чернігівської області", а " в Чернігівській області" . Це свідчить про те, що ці органи не підпорядковуються області, а працюють в області. Тобто керують ними не обласні чиновники, а "закон"!

Алекс | 2012-02-09 21:11

Не понятно в чём проблема! В надписи на вывеске здания ? А я думаю, что главное в содержании внутри здания! Если работают на народ - милиция, если на капиталистов - полиция, если на себя - ОПГ. И пусть каждый сам решит как их назвать !

земляк | 2012-02-09 20:30

яка вам різниця хто вам переломае хребет

иван | 2012-02-09 19:54

ЧитачЩоб нівкого не викликало ніяких сумнівів у назві і назва справедливо співпадала з діяльністю такого поважного органу потрібно назвати "брехліція", міністерство внутрішніх розправ. Інші назви просто будуть необ"єктивні.
ДенСказав раніше судимий Читач.
Это он еще очень корректно сказал. Наша милиция уже доработалась до того, что ее уже начали сокращенно называть ОПГ. Сходите на улицу, удостоверьтесь. Будете утверждать, что и там кругом одни урки...?))

Юрій | 2012-02-09 18:45

1.Навіщо в назві структурного підрозділу УМВС (наприклад Чернігівського районного), який напряму по вертикалі підпорядковується управлінню в області, писати, що це Чернігівський районний відділ МВС (!) України Чернігівської області (!) ??? Так чий це відділ, МВС чи Чернігівської області, чи може все ж таки В Чернігівській області??Що за тавтологія!!??

Ден | 2012-02-09 16:41

ЧитачЩоб нівкого не викликало ніяких сумнівів у назві і назва справедливо співпадала з діяльністю такого поважного органу потрібно назвати "брехліція", міністерство внутрішніх розправ. Інші назви просто будуть необ"єктивні.
Сказав раніше судимий Читач.

Читач | 2012-02-09 15:40

Щоб нівкого не викликало ніяких сумнівів у назві і назва справедливо співпадала з діяльністю такого поважного органу потрібно назвати "брехліція", міністерство внутрішніх розправ. Інші назви просто будуть необ"єктивні.


































































































































закрыть