Останнє оновлення: 09:51 вівторок, 4 листопада
Опитування / PR*
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Чернігівці проти ОУН-УПА!

Чернігівці проти ОУН-УПА!

чернігівціНа протязі двох тижнів громадською організацією «Молодіжний Парламент» проводилося вивчення громадської думки мешканців Чернігова та області присвячене святкуванню визволення Чернігова та області від німецько-фашистських загарбників.

Активісти організації цікавилися у громадян з наступних питань: чи підтримують вони ініціативу БЮТ та Нашої України Народної Самооборони в прагненні прирівняти вояків ОУН-УПА до ветеранів Великої Вітчизняної війни та чи задоволені вони ставленням міської (районної) влади до ветеранів?

На підставі проведеного дослідження організація отримала наступні результати.

93% громадян Чернігівщини категорично проти ініціативи БЮТ та Нашої України Народної Самооборони в прагненні прирівняти вояків ОУН-УПА до ветеранів Великої Вітчизняної війни. І лише 4% переконані, що дана ініціатива БЮТ та Нашої України - Народної Самооборони вірна та вони повністю підтримують її.

Якщо подивитися на ситуацію в розрізі області, то в Чернігові – 95% проти, в Прилуках – 89% проти, в Ніжині – 91% проти, в Новгород-Сіверському – 90% проти. Схожа ситуація і в інших містах Чернігівської області.

Роблячи висновок по даному питанню, можна з впевненістю зазначити, що мешканці Чернігова та області, в переважній своїй більшості, не підтримують таких ініціатив та переконані, що намагання БЮТ та Нашої України - Народної Самооборони є хибними. Люди стверджують, що не варто робити з прибічників окупантів, національних героїв. Багатьом з опитаних відомі достовірні факти їх «визвольної» боротьби проти дійсних визволителів та громадського населення.

Стосовно другого запитання, мешканці Чернігівщини були не менш одностайні. Більшість з яких – 89% заявили про своє незадоволення ставленням міської та районної влади до ветеранів. Вони переконані, що тим героям визволителям, які доживають своє життя не як переможці, а як переможені, місцева влада могла зробити набагато більше, а ніж просто галасливо обіцяти.

В опитані прийняло участь більше 20 тис. мешканців області. Результати опитування не є репрезентативними, а лише висвітлюють ставлення значної частини населення. Опитування проводилося активістами організації з 01.09 по 17.09.2007 року.

Коментарі (32)

vovan | 2007-10-14 20:44

давайте избавимся от западенщины

ШУТНИК FOR Володя | 2007-09-29 15:08

Какой нах... Евросоюз? Ты посчитай в скольких городах, включая обласные центры, горячая вода 2 часа в сутки!!!! Какая мы, нафиг, Европа :-)))

Sirko-Демьяну | 2007-09-28 21:52

"що її органи могли легко ігнорувати думку "центру"!

Истину глаголю. Берия действительно обвинял укрчекистов. Но дело было сложнее. Была, как всегда, борьба и сдача во "враги народа" между прокуратурой, МВД и МГБ. Кто там на кого первым наехал не помню, но про "переодетых чекистов" материал нарыла то ли прокуратура (украинская же), то ли МВД. Так и не ясно что и для чего нарыли. То ли подлинные факты, то ли пытались кого-то из укрЧК Москве сдать как "врага" и нарыли "липы".

Для диссертации - тема очень интересная. Но - не мое амплуа. Источников много. Есть на сайте ФСБ типа "исторические чтения", несколько сборников.

Там о переодетых чекистах точно читал. И у бандеровцев читал про их "переодевания". Но сейчас не время для незаангажированных диссертаций. "Демократическая" ценцура не любит версиональности.

Возможно, Москва дала Украине команду нарыть компромату на начальника МГБ СССР (не помню кто там был -Абакумов? Серов?). А для начала нужно было завалить УМГБ...

В инете много чего можно найти:

БЫЛ ЛИ ЛАВРЕНТИЙ БЕРИЯ УКРАИНСКИМ НАЦИОНАЛИСТОМ?

http://www.zn.ua/3000/3150/31490/



"Именно Берия был едва ли не первым в тогдашнем руководстве, кто считал целесообразным исключить из политического лексикона слово «бандит», которым обычно называли участников украинского национально-освободительного движения. Он подчеркивал, что в Украине нет «никаких бандитов, а есть только националистически настроенная часть населения»- http://www.day.kiev.ua/21267/

Дем*ян | 2007-09-28 10:53

Браво, Сірко!

"то до НКВД - то это было УНКВД. А Москва, в лице Лаврентия Павловича, обвиняла украинских чекистов в том, что они провоцируют бандеровщину."

Виявляється, УРСР у складі Союзу за Сталіна мала такі широкі повноваження, що її органи могли легко ігнорувати думку "центру"!

Мужик, добий цю свою фразу кількома посиланнями на джерела/літературу - і кандидатська у тебе в кишені!

Sirko - Ветерану | 2007-09-28 09:55

"работник НКВД рассказывал, что они переодевались в форму УНП и уничтожали местных жителей Такая была политика Москвы - разобщить украинский народ".



Почитайте бандеровские мемуары, например Юрия Борця "У выри боротьбы". Бандеры зашибут немца и оставят записку, что это сделали советские парашютисты. Чтоб типа немцы село не репресировали. А немцы не дураки, им по хрен. А село потом обижается на "советских парашютистов". Такова была политика бандер - разобщать украинский народ.

Что до НКВД - то это было УНКВД. А Москва, в лице Лаврентия Павловича, обвиняла украинских чекистов в том, что они провоцируют бандеровщину.

Дем*ян | 2007-09-28 09:43

Тема безперечно підянта з провокативної метою. Більше того впевнений, що такого опитування реально ніхто непроводив. Я впевнений, що більшість населення області взагалі немає ніякого діла до питання УПА. Дійсно, для більшості населення воно взагалі неактуальне. А тих, хто проти, тих, звісно, більше, ніж тих, хто за. Та й то через те, що люди й досі паряться радянськими стереотипами. Єдине, чого шкода, так це те, що якщо люди незнають або нехочуть сприймати правду через 60 років, то кому ця правда буде потрібна ще років через 40?



А для всіх, хто цікавиться питанням, ось таке посилання:

http://ukraina.nnm.ru/ounupa_vzveshivajte_no_uberite_s_vesov_falshivye_giri

Дуже раджу!

Юрка Луценко | 2007-09-28 09:28

Танці політиків на могилах повинні бути зупинені. Всі, хто боровся за Україну в рядах армії фронтовиків або героїчної ОУН-УПА повинні бути визнані героями України і ми зробимо це цього року.

Николай | 2007-09-28 08:34

Я дивлюсь в Олесія Пія товариші такі ж самі ід...ти, як і він. Бо навіть читати не вміють. Де я писав, щось образливе про УПА?



А може й ні! Може їхній ідіотизм вміщується в одне-єдине слово: ПРОВОКАТОР? Це не ви часом соцопитування проводили, а наприкінці 2004-го "допомагали" Ющенку маршами Крещатиком?



Ветеран, АНАРХИСТ - 100% респект!

жаба | 2007-09-27 22:36

1. "на протязі" замінити "протягом"

2. "а ніж" замінити на "аніж"

3. "прийняло участь" замінити на "взяли участь"

4. "висновок по даному питанню" замінити на будь-що



а то за такими деревами і лісу геть не видно.

Ветеран | 2007-09-27 21:24

Я помню как один участник событи, работник НКВД рассказывал, что они переодевались в форму УНП и уничтожали местных жителей Такая была политика Москвы - разобщить украинский народ. Врт и до сих пор это происходит. Опомнитесь!

АНАРХИСТ | 2007-09-27 21:18

Вот конечно нравится мутить людей перед выборами. Сколько уже раз мусолили эту тему. Ну ладно, старики-ветераны с обеих сторн имеют зубы друг на друга, но мы, современные, без идеологической обработки , неужели тяжело понять, что все украинцы мы. УПА плохо, а советская армия хорошо. Токда милиция и СБУ очень и очень плохо, потому, что в 38 году советская милиция репресировала моего деда ( и ещё пару милионов человек) причём не в бою, как УПА и красноармейцы, а безоружного пулю в лоб. При этом скотина чекист сейчас "почётный милиционер" с огромной пенсией и в захлёб рассказывает молодым чекистам о своих герических подвигах , забыв рассказать о том, что растреливал безвинных людей. Кто там пытается рассказать, что УПА зверствовали, а остальные - загранотряды, а репресии, забываем, или как всегда ссылаемся на то, что хотим слышать, а правда гораздо сложнее. Как по мне, то УПА всётаки больше патриоты Украины, по крайней мере, они воевали ( убираем зверства, их хватало и со стороны красноармейцев) чем почётные чекситы и милиционеры, которые в большинстве даже не по идеологическим принципам, а из-зо страха и выслуживания растреливали простых безоружных людей вплоть до50-тых годов. Берите пример с Испании,Германии и Италии, где все воюющин стороны помирились.

аноним | 2007-09-27 20:05

Олексій Пій



Я дуже жалкую з приводу того, що мій дід -вояк УПА. не винищив всіх москалів. Бо Україна має бути тільки для Українців!!! Слава Україні!!!

+++++

Леша, это ты своим избирателям в г.Щорсе (крае партизанской славы) расскажи..

Вот они тебя и выб(д)ерут следущий раз..

Володя | 2007-09-27 18:46

На коментарий Лёши Пия : "Я дуже жалкую з приводу того, що мій дід -вояк УПА. не винищив всіх москалів. Бо Україна має бути тільки для Українців!!! Слава Україні!!!

" - благодаря таким горе-патриотам-антисеммитам Украину ещё не приняли в Евросоюз!!! А на украинцев за границей смотрят как на дикарей!!

Николаю від Социолога | 2007-09-27 18:38

В 1974 численность пенсионеров в СССР составила 44 млн. чел., а общая сумма государственных расходов на П.— 20,7 млрд. руб



тобто в середнньому 36 крб на місяць. Дану цифру (9 крб) я знаю з расказів мами. Нині я прочитав мінімальна для колгоспників 28 крб В будь якому разі моя прабабуся і мійпадід з усіх благ цивілізації мали лише світло, радіоточку, та балан з газом. Ніколи не вали телевізора, жодного разу не відпочивали не курортах. Так що зараз ветеранам живеться гірше ніж 30 років це брехня.

Operator to "Олексій Пій" | 2007-09-27 18:19

Ах ти аццкий сотона! :D

Operator TO ALL | 2007-09-27 18:17

Пропоную дати такий запит в Google і неупереджено почитати матеріал:

"Фаховий висновок робочої групи істориків"

Operator to "Алексей" | 2007-09-27 18:15

Я цією темою цікавився далеко не один рік... То ж не розповідайте мені абстракцій.

Николай | 2007-09-27 17:56

Социолог, а Ваша социология такая же достоверная, как и фраза:"Для порівння мій прадід-ветеран (помер в 1974 році) отримував пенсію від комуняків 9 крб."?:))

Ну не было таких пенсий в 70-х годах. Минимальная пенсия - 18, а с начала 80-х - 28 рублей, для человека нигде! и никогда! не работавшего, у которого умер кормилец (муж, жена).

Я, вот читаю комментарии и думаю: почему люди все время впадают в крайности и при этом аргументируют их глупостями и ложью? Как по Вашему?

Товариш Олексія Пія | 2007-09-27 17:55

 Ви там сидіть собі спокійно і не ворушіться миші продажні, вояки ОУН-УПА захищали свою землю від ворогів, а ти Миколо-запроданцю " За свой базар ответил бы", твоя дупа перша би стирчала на палі в центрі міста!!!

Ганьба москалям. Україно вперед, ми мусимо зберегти козацьку славу!!!

Николай | 2007-09-27 17:50

Алексей. На каком "этом", что "все" и что "правильно"?:))

Соціолог | 2007-09-27 17:47

Спершу дам політичну оцінку даного опитування. Мені як українському патріоту гидко, що певні організації замість того аби вшановувати українських патріотів, шукають приводи, аби вони й досі були не визнані.

А тепер професійна оцінка цього опитування.

1. Якщо опитування було проведене не є репрезентативним, то його дані відображають думку лише 20 000 людей тобто близько 2% мешканців Чернігівщини. Наведу такий приклад репрезентативності: за Блок НУНС проголосує 99% респондентів (опитували депутатів від НУНС)

2. 20 000 тисяч надвелика вибірка. Вона нікому непотрібна. 2000 вистачило б цілком для проведення такого опитування та порівняння результатів по містах

3. Якщо анкета містила 2 питання. То враховуючи ціни на ринку досліджень це близько 1 долара за анкету. Тобто дослідження коштувало 20 000 у. о. Провідні українські компанії часто витрачають на детальні всеукраїнські дослідження (анкета на 50 -100 питань) менші суми

4. Опитування тривало 17 днів тобто в день опитували близько 1000 людей. Це теж є досить сумнівним.

5. Нарешті виникає питання як задавалось питання

6. В грудні 2005 одна з провідних установ провела опитування для певної політичної сили на питання Чи підтримуєте Ви пропозицію надати воїнам УПА статусу ветеранів збройної боротьби за незалежність України «так» відповіло 26%, 48% не визначились 26%. Тобто результати зовсім інші. А в випадку патріотичного виховання результат був би інший.

Висновок

Опитування проводилося на політичне замовлення, а його результати сшфальшовано.

Наприкінці хотіб би додати, що можливо життя наших ветаранів звичайно неідеальне, але вони мають досить велику пенісію, пільги. Тобто Українська держава в міру своїх можливостей дбає про них. Для порівння мій прадід-ветеран (помер в 1974 році) отримував пенсію від комуняків 9 крб. Тобто наприкалад на телевізор мав би заощаджувати більше 2 років, зарах це можно зробити за 1 місяць

Алексей | 2007-09-27 17:20

Николай. На этом сайте всё правильно написано.

Николай | 2007-09-27 16:31

Ну сколько все-таки дураков со всех сторон! И "Олексій Пій" - ярчайшее тому свидетельство.

А редакции следует помнить, что размещение на премодерированном форуме постов вышеуказанного гражданина весьма смахивает на деяние, предусмотренное ст. 161 УК Украины.

Для ГО "Молодежный Парламент" | 2007-09-27 16:18

А можно более детально узнать кто вы?! И почитать кто ваш глава и контактную информацию?

Николай | 2007-09-27 16:16

Ну тему, понятное дело, подняли не зря. Одна только постановка вопроса чего стоит. Во-первых, не уравнение ветеранов ВОВ и бойцов УПА, а закрепление особого статуса воина УПА, во-вторых, особый статус воина УПА, а не ОУН-УПА... В-третьих, что за организация проводила опрос, и что такое ГО "Молодіжний парламент"?



Скунс, не надо оправдывать свой ник!

УПА воевала не под Коломной, и не в Волго-Вятских лесах!

А еще попытайтесь учитывать неоднозначность человеческого поведения в военное время. Такой "мягкий" термин употребляю специально, так как он касается, и бойцов УПА, и ветеранов ВОВ, и всех, участвующий в любой войне.

Кроме, этого разберитесь, в терминологии! Гитлеровская Германия НИКОГДА не была фашистской!

И еще. Может хватит рассказывать о дивизиях СС, карательных отрядах, и отрядах УПА, как о идентичных понятиях.

Кстати, раз уж поднята тема, вот вам (и ВСЕМ ИНТЕРЕСУЮЩИМСЯ)ссылочка на очень интересную статью о дивизии СС "Галичина":



http://rjews.net/gazeta/Lib/briman/030604-briman.shtml



Обратите внимание на имя-фамилию и, главное, другие статьи автора и сайт, на котором размещена статья! Может хоть это докажет ее объективность? Или автор тоже нацист?:))

Олексій Пій | 2007-09-27 16:04

Я дуже жалкую з приводу того, що мій дід -вояк УПА. не винищив всіх москалів. Бо Україна має бути тільки для Українців!!! Слава Україні!!!

Алексей | 2007-09-27 15:46

Оператор. Это не стериотипы. Это правда. Правда расказаная мне не политиками и националистами, а ветеранами, советскими ветеранами. Так вот я тебе скажу что воины упа повелись на расказы о независимой Украине, били все подряд и русских и украинцев и белорус и евреев, а потом и оказаль в одной могиле с ними. немцы цинично поиграли на ихних патриотических настроениях и тогда, когда они, воины упа, зделали свою работу - их расстреляли вместе с теми против кого они боролись. Вот и всё. Вот и вся правда.

Operator | 2007-09-27 15:17

Це стара резонансна тема. Тому і відкопування цього томагавка саме в ці дні зрозуміле.

Що на Чернігівщині в основному (але не під 100%) проти - то теж зрозуміло. А от де взялися 20 тис. опитаних і хто стільки роботи РЕАЛЬНО (?) провів...

А від ваших, хлопці, коментарів пре стереотипами і злобою.

БРАТ | 2007-09-27 15:05

Ветеранов ВОВ по моему уже меньше, чем ОУНовцев. Откуда только взялись? Если их так зверски уничтожали беспощадные советские воины, то как они выжили? Если БЮТ и НУНС хотят помочь своим, то пусть лучше помогут всем пенсионерам. Путей помощи в экономике много: пенсия, соцпомощь, льготы и т.п.

Scuns | 2007-09-27 14:58

Це ажніяк не "фігня". Невже дійсно "цель оправдывает средства"? Але ж ціллю ОУН-УПА була ніби-то незалежність України, тому вони воювали в дивізіях СС, каральних загонах і т.д., знищуючи росіян, поляків, євреїв, білорусів та навіть тих українців, що були з ними не згодні. Фашисти вони і є фашисти.

Павло | 2007-09-27 14:42

Та фігня це все - перед виборами висосоли з пальця щоб НСНУ попустити