Останнє оновлення: 21:50 вівторок, 16 вересня
Річниця / Ексклюзив
Ви знаходитесь: Політика / Україна / Три роки президентства Януковича
Три роки президентства Януковича

Три роки президентства Януковича

Сьогодні рівно 3 роки, як Віктор Янукович переміг на президентських виборах в Україні. Час рікою пливе…

Потім було ще офіційне підбиття підсумків виборів, судова тяганина, інавгурація, тобто офіційний вступ глави держави напосаду. Але то все наслідки від головного — перемоги на виборах, якій сьогодні рівно три роки.

Не претендую зараз на детальний аналіз самих виборів, вибору українців, результатів трьох років цього президентства.

Не буду пропонувати перенестися на 3 роки назад і сказати: «А треба було б зробити ось так». Історія не має умовної форми, тобто змінити нічого не можна навіть у вчорашньому дні, як було, так і було. Хіба що проаналізувати,чому сталося саме отак, і робити якісь висновки для сьогодення й майбутнього.

Зараз же просто три висновки, навіть прості й очевидні констатації.

1. Вперше в новітній історії Європи ( якщо помиляюсь, нехай хтось підправить) президентом держави народ обрав людину з двома судимостями.

2. Вперше також переможцями першого туру, а відтак учасниками другого туру виборів стали люди, які мають у біографії тюремні терміни, — один до виборів, друга після них.

3. Річниця надважливого суспільного вибору народу якось випала з суспільної ж пам`яті. Щось не видно на популярних сайтах сьогодні й згадки про цю річницю.

Призабули про неї і депутати нашого парламенту, і колеги-журналісти, з якими спілкувався сьогодні у Верховній Раді. Мусив нагадувати депутатам про це, перш ніж записати їхній короткий коментар стосовно цієї дати. Ось він:

Олег ЛЯШКО:

« Три роки втрачених можливостей. Адже Янукович насправді зосередив у своїх руках владу, більшу, ніж була за часів Кучми. І за останні три роки наша країна демонструє тенденцію погіршення по всіх показниках: свобода слова, економічні параметри, демократія, права людини, залежне судочинство, політв’язні. Тобто можна наводити дуже багато прикладів, які показують, що перебування Партії регіонів і президента Януковича поки що нічого корисного для країни не дали.

Що в Києві, те й на місцях: одні держиморди сидять,які думають тільки про себе. Злидні в бюджеті, закриття лікарень. Зараз ми з колегою Іваном Івановичем Куровським зареєстрували законопроект про мораторій на закриття лікарень. Адже під приводом економії бюджетних коштів закривають школи, клуби, лікарні. На собі не економлять, ні на Верховній Раді, ні на Кабміні, ні на президенті. А на простих людях,у яких нема ні роботи, ні медицини, ні освіти, нічого на світі, на них вирішили зекономити. Тому треба міняти владу і треба молодь до влади, нових людей, не тих,хто були то при владі, то в опозиції. Треба абсолютно нових людей, хлопців і дівчат, які знають, що треба робити в країні, які талановиті.

Анатолій ГРИЦЕНКО:

«Це ж треба було такий довгий шлях іти, з такою непростою біографією, щоб дорвавшись, вирішити, що, замість того, щоб залишити в історії слід, наслідити. Тому втрачені роки».

Валерій ДУБІЛЬ:

«Люди оцінять, що зроблено, що зробив за ці три роки президент. Моя позиція така: своїм прикладом. Якщо будь-яка людина, керівник, чиновник, народний депутат працює, своїм прикладом робить для людей добрі справи, це люди оцінять. А для мене головне — не суди, не судимий будеш. Нікого не засуджую, нікому не раджу засуджувати. А люди оцінюють по наших діях».

Андрій ПАРУБІЙ:

«Для України це сумна річниця. Бо за цей період Янукович фактично завів Україну в міжнародну ізоляцію, а у внутрішній ситуації Україна є в кризі економічній, і в кризі, яка полягає в тому, що , питання, які розколюють Україну, одне за одним виносяться ним, і це створює загальний дисбаланс в країні. Я думаю, кожен день подальшого перебування Януковича при владі — це загроза національній безпеці України. Тому треба все зробити, щоб якнайшвидше усунути його від влади».

 

Коментарі (21)

громадянин України | 2013-02-11 19:30

за такі успіхи може вже пора подумати про долю чауческу.

Автор | 2013-02-10 19:05

Ще раз відповідаю опоненту щодо того, коли буде світле майбутнє, чи простіше кажучи , - нормальне життя? Відповім без цитат. Воно буде, або по-іншому, починається лише тоді, коли ти щось робиш, хоч трохи, в міру сил. Звичайно, хтось скаже, що цього мало: робиш-робиш, а мало що міняється, бо інші не роблять. Ну, втіштеся хоч, що у Вас совість буде чиста в цьому плані. Те ж саме і щодо дуже модного бажання про справедливість. Коли вже настане? Відповідь проста: її буде рівно стільки, скільки ти сам особисто, твої земляки. співвітчизники виборють, вирвуть, здобудуть. То ж час би вже "чекателям" і "чекаючим" глянути й на себе і подивитися, що робиш для світлого майбутнього, нормального життя і справедливості? Що саме?
   Ну, а "громадянинові України", який теж зачекався, прочекавши три роки, варто теж щось починати робити. Наприклад, готуваттися до нових виборів разом зі своїми співвітчизниками, виборів , через два роки,а, може, й раніше, якщо влада, центральна чи місцева, працює погано.

громадяни України | 2013-02-10 12:35

Вже три роки ждемо покращення. Може вже пора

енку-Антон | 2013-02-10 11:05

Не хочеться ритися у философии думок -тим бильше знаних свиту сього ! Плагиат думок не цикавить ! Питання конкретне и до конкретного А.П. ! А то штани-штани ...

М АГ | 2013-02-08 22:50

Обмазувати будь-кого брудом - це вершина журналістики? Вкраїна плаче -мене проп"єш...Впрягайтеся у воза та будуйте. Досить зради Мороза...агента Мельниченка. Лити сльози за ЄСУ, що обідрали українців і УкраЇну? А плата українців за газ - щомісяця відчуваємо. Двадцять років розбрату. А треба розбудови. А спецоперація іноземних розвідок проти президента Кучми і України. Давайте до роботи. Наїлися всі.

яша | 2013-02-08 20:11

Дубель еще тот овощ

Автор | 2013-02-08 19:36

Мене дуже зацікавило щойно вміщене запитання майже мого однофамільця: коли ж наступить світле майбутнє? Кардинальне, глобальне і чудове запитання, яке хвилює всіх і кожного, окрім, звичайно, стерильно щасливих людей, котрих ніщо не хвилює. Отже, КОЛИ? А ще - ДАЙОШ світде майбутнє!
    Охоче пофілософствуймо на вічні теми. Не знаю тільки, чи, часом, не розчарую? А, може, навпаки, додам оптимізму. Бо хочу відповісти кількома гарними, як на мене, цитатами.
   Оця - з Дейла Карнегі: "Найкращий день - сьогодні!". Як, підходить?
    Друга - з чудового роману польського письменника Болєслава Пруса "Лялька" : "Щастя кожен носить в собі".
    Ще - цитата з одного вірша Євтушенка :"Может, смысл существованья в том, чтоб смысл его искать",.
    Врешті, герої хрестоматійної поеми Нєкрасова "Кому на Руси жить хорошо?", звичайні мужики, багацько походивши в пошуках щастя і "хорошого життя". врешті дійшли до думки, що щастя (читай - гарне життя) в самому його пошуку, посильній боротьбі за нього.
   Отже, шановний читачу. вважайте, що світле майбутнє для Вас уже настає. Не тікайте від нього. І у всіх нас, в Україні все буде добре, як співає популярний артист.

СС | 2013-02-08 19:01

П.Я. , +5

Антон-енку | 2013-02-08 18:33

А КОЛИ ж НАСТУПИТЬ СВИТЛЕ ...БУТНЄ - МО" Антоненко ПИДСКАЖЕ?

Сергій. | 2013-02-08 16:59

читачантоненко - на пенсію))))) чому чиновника випихають на пенсію після 62-х, а ***-журналіст *** інформаційне поле, і тіпа все нормально?
Журналіст-чиновник - дуже огидне явище, бо дискредитує саме поняття журналістики. Тому такого "журналіста" треба випихати на пенсію не після 62-х, а після 50 фуршетних грамів. Антоненко ж нехай ще дратує журналістів-чиновників і отаких "читачів" , які, зігнувшись знаком запитання, плескають "байкам Вітяя" і його команди.

Алекс | 2013-02-08 13:14

АвторАлексу - просто для інформації. Перше: всі коментарі я взяв особисто, вчора вранці в парламенті, на диктофон. Начебто це ж видно з тексту публікації, чи, може, я не повністю це розжував?
 Друге, і це Алекс вже й сам міг би встановити з Інтернету і телебачення - учора в парламенті було дуже людно. Я й сам, йдучи туди о 9.30, побоювався, що Рада зачинена. Але ні, адже це був запланований давно пленарний тиждень. Так, друга сесія таки ще не почалася вчора,третій день підряд, але сесійна зала була повна депутатів. а ми, парламентські журналісти, як завжди, працювали в так званих кулуарах парламенту, так написано і в наших акредитаційних картках, тобто вільно спілкувалися з депутатами по фойє другого і третього поверхів, як і тоді, коли йдуть пленарні засідання. А вчора ж тут було особливо багато депутатів.
 Сподіваюсь, тепер роз`яснив ці дві реч і?
   І до відома "Читача". Я цим коротким текстом, окрім коментарів депутатів, від себе хотів сказати всього три речі. Для зручності навіть їх пронумерував. Ви, "Читачу", хочете щось заперечити по цих судженнях? Вперед! Тільки ж по тексту, а не по авторах.
Якщо так, то прошу вибачення. Мабуть на формування моєї думки вплинули слова Ляшка : "..... роки втрачених можливостей". Цей вираз рябіє на всіх сторінках інтрнету, напевно нема такого політичного діяча який би не приміняв його по відношенню до багатьох керівників різних ланок. Спробуйте масі набрати в гуглі або яндексі. А тому я і вирішив, що інтервью з інтернету. Ще раз перепрошую.

Автор | 2013-02-08 12:57

Алексу - просто для інформації. Перше: всі коментарі я взяв особисто, вчора вранці в парламенті, на диктофон. Начебто це ж видно з тексту публікації, чи, може, я не повністю це розжував?
 Друге, і це Алекс вже й сам міг би встановити з Інтернету і телебачення - учора в парламенті було дуже людно. Я й сам, йдучи туди о 9.30, побоювався, що Рада зачинена. Але ні, адже це був запланований давно пленарний тиждень. Так, друга сесія таки ще не почалася вчора,третій день підряд, але сесійна зала була повна депутатів. а ми, парламентські журналісти, як завжди, працювали в так званих кулуарах парламенту, так написано і в наших акредитаційних картках, тобто вільно спілкувалися з депутатами по фойє другого і третього поверхів, як і тоді, коли йдуть пленарні засідання. А вчора ж тут було особливо багато депутатів.
 Сподіваюсь, тепер роз`яснив ці дві реч і?
   І до відома "Читача". Я цим коротким текстом, окрім коментарів депутатів, від себе хотів сказати всього три речі. Для зручності навіть їх пронумерував. Ви, "Читачу", хочете щось заперечити по цих судженнях? Вперед! Тільки ж по тексту, а не по авторах.

Алекс | 2013-02-08 10:54

читач
ЛюбаАнтоненко - один із небагатьох місцевих журналістів, які вміють добувати інформацію, аналізувати, писати й боротися за правду. Таких у Ч. й півдесятка не набереться. Тож нехай здоровиться Петру Яковичу і нехай він наповнює своїми матеріалами інформсередовище, засране графоманами-псевдописьменниками, псевдопубліцистами, псевдожурналістами.
Алекс
Адмін-ВалАлекс, припини показувати свою необізнаність і не нападай на автора ( читай примітку внизу сайту). Він - парламентський кореспондент і має змогу напряму спілкуватися з депутатами.
Шановний адміне, ні в якому разі не хочу образити Антоненка, вважаю його досвідченим журналістом, також повністю погоджуюсь з висловами політиків стосовно 3-х минулих років. Але з дитинства привчений говорити правду і чесно висловлювати свої думки. Так ось, ВР не працює, трибуна і місце спікера заблоковані " Ударом" , " Свободою" і " Батьківщиною". А позафракційний Ляшко в цей час в залі засідань і дає інтервью? Не вірю. Це просто журналістський прийом.

Адмін-Вал | 2013-02-08 10:36

читач
ЛюбаАнтоненко - один із небагатьох місцевих журналістів, які вміють добувати інформацію, аналізувати, писати й боротися за правду. Таких у Ч. й півдесятка не набереться. Тож нехай здоровиться Петру Яковичу і нехай він наповнює своїми матеріалами інформсередовище, засране графоманами-псевдописьменниками, псевдопубліцистами, псевдожурналістами.
Алекс
Алекс, припини показувати свою необізнаність і не нападай на автора ( читай примітку внизу сайту). Він - парламентський кореспондент і має змогу напряму спілкуватися з депутатами.

Алекс | 2013-02-08 10:30

читач
ЛюбаАнтоненко - один із небагатьох місцевих журналістів, які вміють добувати інформацію, аналізувати, писати й боротися за правду. Таких у Ч. й півдесятка не набереться. Тож нехай здоровиться Петру Яковичу і нехай він наповнює своїми матеріалами інформсередовище, засране графоманами-псевдописьменниками, псевдопубліцистами, псевдожурналістами.
Зараз кожний хто має комп і вміє його включати може добувати інформацію. До речі, в замітці автору треба було б зробити зноски на адреси сайтів, з яких він взяв висловлення політиків!

Люба | 2013-02-08 10:24

читач
Антоненко - один із небагатьох місцевих журналістів, які вміють добувати інформацію, аналізувати, писати й боротися за правду. Таких у Ч. й півдесятка не набереться. Тож нехай здоровиться Петру Яковичу і нехай він наповнює своїми матеріалами інформсередовище, засране графоманами-псевдописьменниками, псевдопубліцистами, псевдожурналістами.

М. Боюра | 2013-02-08 09:21

 ..."судите не по словам, а по делам!!!",- а Євангелія від Івана починається: "Споконвіку було Слово"...

читач | 2013-02-07 23:04

антоненко - на пенсію))))) чому чиновника випихають на пенсію після 62-х, а ***-журналіст *** інформаційне поле, і тіпа все нормально?

Мнение | 2013-02-07 22:46

М. Боюра
Мне кажется, что в отношении Дубиля вы не правы. Дубиль не перешел во фракцию большинства, хотя много было прогнозов на этот счет. При этом он и не поливал грязью "донецких", чего не скажешь про Атрошенко, который на каждом шагу говорил о бандитах у власти с которыми в команде теперь работает. Вывод: судите не по словам, а по делам!!!

Trezvo | 2013-02-07 21:37

Ляшко, Дубіль, Гриценко, Парубій: авторе, довго "експертів" шукали?
http://www.youtube.com/watch?v=VV8w08uSnKo

М. Боюра | 2013-02-07 18:56

 Ну й Дуб-іль: лиже президенту-проФФесору, лиже та ще й закликає не судити. А те, що проФФесор з двома судимостями перетворив суди в шайку в законі це так і треба?
закрити